PROF. DR. ARZU AYKOR
(Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği)

Prof. Dr. Arzu Aykor Özel Alman Lisesini bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden ikincilik ile mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Diş Hastalıkları ve Tedavisi'nde lisansüstü eğitimine başlamıştır. 'Mine erozyonlarında fluorürlerin etkisi' adlı tezi ile doktora eğitimini tamamlayarak, ‘Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı’ olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır ve 2005’de doçentlik ünvanına hak kazanmıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde 11 yıl tam zamanlı ve 3 yıl Estetik Diş hekimliği Master programında misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Okan Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’nde profesör ünvanını alarak, Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalında Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. 

Pro.Dr.Arzu Aykor ve Dr.Okan Acar ile birlikte 1999'dan beri multidispliner klinik çalılmalarını sürdürüp, Estethica Hastanesinin Klinik  işletmeciliğini ve Prodenta Ağız ve Diş Sağlığı kurucu ortaklığı yapmıştır.

Uluslararası ve ulusal bilimsel yayınlarının ve sunumların yanı sıra, 'Operatif Diş hekimliğindeki Gelişmeler' adlı kitabın Doç. Dr. Jale Tanalp ile birlikte çeviri editörlüğünü yapmıştır.

''Diş Aşınmalarına Restoratif ve Estetik Yaklaşım'' adlı kitabın yazarıdır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel yayını vardır. 250 konferansta konuşmacı olmuştur. 

Konferans konuları Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Planlaması, Diş Aşınmaları ve Diş Tedavileri, Diş Macunlarının Bireysel Kullanımı, Diş Beyazlatma, Anterior ve Posterior Kompozitler , inley –Onley CAD/ CAMve Porselen Laminalar'dir.